Stredozem
Stredoslovenská skautská oblasť


Stredoslovenská skautská oblasť, známa aj ako Stredozem, spája skautské zbory z územia Banskobystrického samosprávneho kraja. Sme najmenšia zo siedmich oblastí Slovenského skautingu, no naša komunita je pevná a oddaná skautským hodnotám. Od svojho vzniku 1. mája 2001 vytvárame priestor pre dobrodružstvo, priateľstvá a osobnostný rast. Naše heslo “Zamier na stred” symbolizuje hľadanie správnej cesty v živote.
Oblastná rada
Výkonným orgánom skautskej oblasti je oblastná rada, ktorej členovia a členky sú do funkcie volení každé 3 roky. Všetci členovia oblastnej rady zastávajú dobrovoľnícke funkcie a zodpovedajú najmä za koordináciu činnosti našej skautskej oblasti, kvalitu vzdelávania, komunikáciu a rozvoj skautingu.
Klára Králová – Glew
Oblastná vodkyňa
Roman Kortiš – Abdulah
Oblastný inštruktor
Matej Martinský – Maťo
Oblastný hospodár
Paulína Benová – Strela
Komunikačná spojka
Matej Dudák – Filo
Programová spojka
Daniel Kása – Raptor
Zahraničná spojka
Peter Dudák – Mlock
Spojka Duchovnej rady
Martina Urbanová
Členka oblastnej rady
Jana Janigová – Smeja
Členka oblastnej rady
Adam Hronec – Umpalump
Člen oblastnej rady
Lenka Kortišová – Lienka
Členka oblastnej rady
Zbory v našej oblasti
Skautské zbory sú základnými organizačnými jednotkami Slovenského skautingu. Združujú skautov a skautky v jednotlivých mestách a obciach. Každý zbor pozostáva z menších oddielov a družín, v ktorých prebieha pravidelná výchovná činnosť.

123. zbor Rytiera Donča Zvolen

106. zbor Akataleptik Detva

89. zbor Cuprum Banská Bystrica

73. zbor Tetrov Lučenec

59. prístav Barbakan Banská Bystrica

54. zbor Posledného spojenectva Banská Štiavnica

27. zbor Zvolen

21. zbor Korčín Zvolenská Slatina
História Stredoslovenskej skautskej oblasti
Stredoslovenská skautská oblasť (SSO) vznikla 1. mája 2001 s cieľom spájať a podporovať skautské zbory v regióne Banskobystrického kraja. Po rokoch stagnácie bola jej činnosť obnovená v roku 2013.
Odvtedy sa v oblasti pravidelne organizujú radcovské kurzy, kurzy prvej pomoci, programové školenia a rôzne oblastné podujatia, ako napríklad Podpolianske skautské dni, Skautský ples pod Poľanou či Oblastný deň sv. Juraja. SSO tak vytvára priestor pre vzdelávanie, zážitky a rozvoj skautov aj členov naprieč celým regiónom.
Viac o našej históriiOdvtedy sa v oblasti pravidelne organizujú radcovské kurzy, kurzy prvej pomoci, programové školenia a rôzne oblastné podujatia, ako napríklad Podpolianske skautské dni, Skautský ples pod Poľanou či Oblastný deň sv. Juraja. SSO tak vytvára priestor pre vzdelávanie, zážitky a rozvoj skautov aj členov naprieč celým regiónom.
